Quo vadis

“Quo Vadis” do kupienia w księgarni internetowej“, czyli niezwykła powieść historyczna, która przeniesie Cię do czasów starożytnego Rzymu!

“Quo vadis”, czyli bestsellerowa książka autorstwa Henryka Sienkiewicza

Quo vadis” to wyjątkowa powieść historyczna autorstwa Henryka Sienkiewicza, która opowiada o trudnej miłości pomiędzy rzymskim trybunem wojskowym, a zjawiskowo piękną córką przywódcy barbarzyńskiego plemienia w czasach, kiedy władzę w Imperium Rzymskim sprawował szalony Neron. Nie czekaj i sięgnij już teraz po jedno z najważniejszych dzieł w historii literatury polskiej. Tłem dla opowieści o trudnej miłości Marka i Ligii jest ukazanie przez Sienkiewicza tego, jak w Imperium Rzymskim wyznawcy Chrystusa byli prześladowani oraz opisanie jak doszło do podpalenia Rzymu przez Nerona. Jeśli lubisz powieści historyczne, to nie czekaj i sięgnij po to ponadczasowe dzieło już teraz!

Henryk Sienkiewicz – biografia wybitnego polskiego artysty

Henryk Adam Aleksander Pius Sienkiewicz urodził się 5 maja 1846 roku. W 1869 roku Sienkiewicz pracował jako dziennikarz piszący recenzje teatralne, które były publikowane na łamach czasopisma “Przegląd Tygodniowy”. Książką, którą artysta napisała jako pierwszą w swojej karierze była “Ofiara”. Publikacja ta jednak nigdy nie została wydana, gdyż Sienkiewicz był z niej niezadowolony i postanowił spalić rękopis. Kiedy Polska znajdowała się pod zaborami to, aby dodać otuchy swoim rodakom, Sienkiewicz postanowił stworzyć tak zwaną “Trylogię”, w której skład wchodzą następujące książki: “Ogniem i mieczem”, “Potop” oraz “Pan Wołodyjowski”. Artysta napisał owe powieści, gdyż chciał pokazać Polakom, iż nawet w tak trudnych czasach, jakim był okres zaborów, nie mogą oni nigdy tracić nadziei. Henryk Sienkiewicz był również laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za całokształt twórczości. Artysta zmarł w 1916 roku w Szwajcarii.

Najważniejszymi dziełami, które napisał Henryk Sienkiewicz, były takie utwory jak: “Ogniem i mieczem” (1884), “Potop” (1886), “Pan Wołodyjowski” (1888), “Bez dogmatu” (1891), “Rodzina Połanieckich” (1894), “Quo vadis” (1896), “Krzyżacy” (1900), “Na polu chwały” (1906), “Wiry” (1910 ) oraz “W pustyni i w puszczy” (1911).