Powieść historyczna, po którą warto sięgnąć!
Książka, która przeniesie Cię do czasów dawnego Imperium Rzymskiego
“Quo vadis” to powieść historyczna, która opowiada o czasach kiedy w starożytnym Rzymie władzę sprawował Neron. Cesarz ten był szaleńcem oraz tyranem. Henryk Sienkiewicz w tym dziele opowiada swoim czytelnikom historię trudnej miłości w tamtych trudnych czasach.
Dla Imperium Rzymskiego nadeszły ciężkie i mroczne czasy, gdyż władzę sprawuje Neron, który jest tyranem i szaleńcem. Doradcą Nerona jest Petroniusz, który nie boi się krytykować władcy. Petroniusz jest również wujkiem Marka Winicjusza, który zakochuje się w zjawiskowej córce władcy plemienia Ligów. W tych trudnych dla Imperium Rzymskiego czasach miłość Ligii i Winicjusza zostanie poddana próbie.
Henryk Sienkiewicz, czyli artysta, który pisał swoje dzieła, aby podnosić na duchu Polaków!
Henryk Adam Aleksander Pius Sienkiewicz przyszedł na świat 5 maja 1846 roku. Pisarz debiutował na łamach czasopisma “Przegląd Tygodniowy” tworząc recenzje teatralne. Jako guwerner w rodzinie Wejherów Sienkiewicz napisała swoją pierwszą książkę, która zatytułowana była “Ofiara”. Jednak dzieło to nigdy nie zostało wydane, gdyż autor, będąc niezadowolonym, z tego utworu spalił rękopis. Najbardziej znanym dziełem Henryka Sienkiewicza była tak zwana “Trylogia”, w której skład wchodzą trzy tomy, którymi są: “Ogniem i mieczem”, “Potop” oraz “Pan Wołodyjowski”, pisarz stworzył “Trylogię”, aby pokazać Polakom, iż nigdy nie mogą oni tracić nadziei nawet w trudnych czasach zaborów. Artysta otrzymał w 1905 roku Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Sienkiewicz zmarł w 1916 roku w Szwajcarii.
Do najbardziej znanych utworów tego wybitnego polskiego artysty należą między innymi takie dzieła jak:
– “Ogniem i mieczem” (1884),
– “Potop” (1886),
– “Pan Wołodyjowski” (1888),
– “Bez dogmatu” (1891),
– “Rodzina Połanieckich” (1894),
– ““Quo Vadis” do kupienia w księgarni internetowej” (1896),
– “Krzyżacy” (1900),
– “Na polu chwały” (1906),
– “Wiry” (1910 ),
– oraz “W pustyni i w puszczy” (1911).