Quo vadis – Sienkiewicza

Powieść historyczna, po którą warto sięgnąć!

Książka, która przeniesie Cię do czasów dawnego Imperium Rzymskiego

Quo vadis” to powieść historyczna, która opowiada o czasach kiedy w starożytnym Rzymie władzę sprawował Neron. Cesarz ten był szaleńcem oraz tyranem. Henryk Sienkiewicz w tym dziele opowiada swoim czytelnikom historię trudnej miłości w tamtych trudnych czasach. 

Dla Imperium Rzymskiego nadeszły ciężkie i mroczne czasy, gdyż władzę sprawuje Neron, który jest tyranem i szaleńcem. Doradcą Nerona jest Petroniusz, który nie boi się krytykować władcy. Petroniusz jest również wujkiem Marka Winicjusza, który zakochuje się w zjawiskowej córce władcy plemienia Ligów. W tych trudnych dla Imperium Rzymskiego czasach miłość Ligii i Winicjusza zostanie poddana próbie.

Henryk Sienkiewicz, czyli artysta, który pisał swoje dzieła, aby podnosić na duchu Polaków! 

Henryk Adam Aleksander Pius Sienkiewicz przyszedł na świat 5 maja 1846 roku. Pisarz debiutował na łamach czasopisma “Przegląd Tygodniowy” tworząc recenzje teatralne. Jako guwerner w rodzinie Wejherów Sienkiewicz napisała swoją pierwszą książkę, która zatytułowana była “Ofiara”. Jednak dzieło to nigdy nie zostało wydane, gdyż autor, będąc niezadowolonym, z tego utworu spalił rękopis. Najbardziej znanym dziełem Henryka Sienkiewicza była tak zwana “Trylogia”, w której skład wchodzą trzy tomy, którymi są: “Ogniem i mieczem”, “Potop” oraz “Pan Wołodyjowski”, pisarz stworzył “Trylogię”, aby pokazać Polakom, iż nigdy nie mogą oni tracić nadziei nawet w trudnych czasach zaborów. Artysta otrzymał w 1905 roku Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Sienkiewicz zmarł w 1916 roku w Szwajcarii.

Do najbardziej znanych utworów tego wybitnego polskiego artysty należą między innymi takie dzieła jak:

– “Ogniem i mieczem” (1884),

– “Potop” (1886),

– “Pan Wołodyjowski” (1888),

– “Bez dogmatu” (1891),

– “Rodzina Połanieckich” (1894),

– ““Quo Vadis” do kupienia w księgarni internetowej” (1896),

– “Krzyżacy” (1900),

– “Na polu chwały” (1906),

– “Wiry” (1910 ),

– oraz “W pustyni i w puszczy” (1911).