Quo vadis – książka

“Quo vadis”, czyli książka opowiadająca o zmianach kulturowo-społecznych w Imperium Rzymskim!

“Quo vadis”, czyli powieść, która przeniesie Cię do dawnego Rzymu, którym rządził tyran i szaleniec!

Jeśli lubisz powieści historyczne, to z całą pewnością powinieneś sięgnąć po “Quo vadis“. Ta niezwykła książka, której autorem jest Henryk Sienkiewicz, przeniesie Cię do czasów Imperium Rzymskiego, w którym zachodzą przemiany kulturowo-społeczne oraz panuje cesarz Neron, który terroryzuje patrycjuszy.

Historia przedstawiona przez Henryka Sienkiewicza w tej powieści przenosi czytelników do czasów starożytnego Rzymu, w którym władzę sprawuje szalony cesarz Neron. Doradcą tego władcy, który nie boi mu się sprzeciwiać, jest Petroniusz będący wujkiem Marka Winicjusza. Winicjusz jest trybunem wojskowym, który zakochuje się w pięknej córce przywódcy plemienia Ligów. Tak rozpoczyna się to wybitne dzieło autorstwa Henryka Sienkiewicza.

Henryk Sienkiewicz, czyli polski pisarz, który otrzymał Nagrodę Nobla!

Henryk Adam Aleksander Pius Sienkiewicz był wybitnym polskim pisarzem, który zapisał się złotymi literami w historii literatury polskiej. Artysta ten urodził się 5 maja 1846 roku. Kiedy Sienkiewicz pracował jako guwerner w rodzinie Wejherów, napisał swoją pierwszą książkę, która zatytułowana była “Ofiara”. Dzieło to jednak nigdy nie doczekało się publikacji, gdyż autor był niezadowolony ze swojego dzieła i spalił swój rękopis. W 1876 roku Sienkiewicz odbył podróż do Stanów Zjednoczonych, która zainspirowała go do napisania noweli “Latarnik”. Po stworzeniu tego dzieła artysta rozpoczął pisanie pierwszego tomu “Trylogii”, którym jest powieść “Ogniem i mieczem”. “Trylogię”, w której skład wchodzą następujące książki: “Ogniem i mieczem”, “Potop” oraz “Pan Wołodyjowski”, Sienkiewicz stworzył, aby dodać otuchy Polakom podczas trudnych czasów, kiedy Polska znajdowała się pod zaborami. Warto również wspomnieć o tym, iż artysta otrzymał w 1905 roku Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Henryk Sienkiewicz zmarł w 1916 roku w Szwajcarii.